|
Schmitt állapota
stabil, és azt kéri: Puskásra gondoljunk
Index
2006. 12. 08., 09:26
A
péntek hajnalban mellkasi panaszokkal kórházba szállított Schmitt Pál jól
van, állapota stabilizálódott. A Magyar Olimpiai Bizottság és a Puskás
Ferenc Kegyeleti Bizottság elnöke arra kér mindenkit, legyen ott a Nemzet
Búcsúján, Puskás Ferenc gyászszertartásán.
Csütörtökről péntekre virradó éjszaka lett rosszul Schmitt Pál, a Magyar
Olimpiai Bizottság elnöke, a Fidesz Magyar Polgári Szövetség alelnöke.
Schmittet péntek hajnalban mellkasi panaszokkal szállították egy budapesti
kórházba.
Puskás
özvegye kérte fel vezetőnek
A
sportvezetőt a november tizenhetedikén elhunyt Puskás Ferenc özvegye kérte
fel a Puskás Ferenc Kegyeleti Bizottság vezetőjének, ez a bizottság
szervezi a futball-legenda gyászszertartását, szombati végső búcsúját.
Schmitt kevéssel kilenc óra után az alábbi közleményt juttatta el az
Indexhez. "Ezúton szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akik
családomon, munkatársaimon keresztül kifejezték aggodalmukat egészségi
állapotom miatt és jobbulást kívántak. Állapotomat a gondos orvosi kezelés
stabilizálta."
Legyünk együtt a Nemzet Búcsúján
"Tisztelettel kérek mindenkit, hogy a nemzeti gyász napjaiban az általam
is koordinált kegyeleti szertartásra: "A Nemzet Búcsújára" gondoljanak.
Ezért arra kérek mindenkit, hogy legyünk együtt a Puskás Ferenc Stadionban
szombaton délután négy órakor, ahol a Nemzet búcsúzik Puskás Ferenctől!" -
zárta hivatalos közleményét.
Az Index úgy tudja, Schmitt az elmúlt napokban komoly munkát végzett a
búcsúztatás tökéletes lebonyolítása érdekében, és munkatársai szerint
rosszullétére semmi jel sem utalt. Egyúttal bízik abban, hogy már pénteken
elhagyhatja a kórházat.
Forrás:
Index |